BAZI TARİKAT ŞEYHLER’İ İLE CEMAÂT LİDERLERİ ,”SEYYİD VE ŞERİFLERİ GÖRÜNCE ONLARLA ŞÖYLE KONUŞURLAR:Üstünlük takvada’dır Ceddinize gövenmeyin. Allah katından kimTakva sahibi ise o
üstündür.! Sizler Rasul’ün zahiri oğulları iseniz,biz de manevi oğullarıyız.”devamlı böyle sorularla karşılaşıyoruz ! onlara peki diyoruz; Şu cevabı veriyoruz”Allah amelinizi ziyade eylesin.Bir kişi takva ehli olmakla RASUL’ÜN ÂLİ-TARAFTARI OLUR.FAKAT EVLADI OLAMAZ.? Ayrıca bilirsiniz ki şeriat zahire hükümeder Bir sâlik,riyazat ve ibadetle manevi hacca mâlik olsa,zahiren hacca gitmek, farzı o kimsenin üzerinden kalkarmı? Tabiki kalkmaz;Rasulullah’ın gerek manevi,gerek zahiri oğlu ol,,zâhiri /cismani oğluna riâyet etmezsen,şeriatı tahrip etmiş olursun.Şeriatı tahrip etmekte küfürdür.”
insaf ehli kimseler, bu yazdıklarımdan evlad-ı Rasullun mertebesini ne olduğunu anliyacaklardır.Fakat son olarak şunu da hatırlayınız ki ,bir kimse salavat getirip,”Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli muhammeddin.”demese,islamiyeti tamam olmaz.Öyle bir taife(resulullah’in evlatlarıdır) düşünün ki,onların adını anmak bile iman sebebi oluyor! Artık onlara karşı,”biz sizden daha üstünüz veya daha alimiz,takva sahibiyiz “demek, hiç bir anlamı yoktur, küfürdür,cehennemlik olmaktır.?
SEYYİD HÜSEYİN ZERRÂKİ
DÜNYA SEYYİDLER VE ŞERİFLER KÜLTÜR VE ARAŞTIRMA DERNEĞİ GENEL BAŞKANI TÜRKİYE/İST.

0
39

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz