DEĞERLİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERIM ÖLÜM GERÇEĞİ BİR DAKİKANIZI ALACAK.!!!

0
1311

DEĞERLİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM ÖLÜM GERÇEĞİ (BİR DAKİKANIZI ALACAK )
İnsan oğlu
Öldükten yaklaşık 30 dakika içerisinde vücutta refleks diye bir şey kalmıyor.
Gevşeyen kaslar dolayısıyla ağız ve göz kapakları açık kalıyor. Boşaltım sistemi tamamen gevşiyor, idrar ve sperm akıntısı oluşuyor.
Ölümün gerçekleşmesin-den 24 saat sonra vücut çürümeye başlıyor. Solunumun durması bakteriler için işaret oluyor ve çalışmaya başlıyorlar.
İlk çürüyen organlar ise göz, beyin, mide ve bağırsaklar.
Ceset şişman ise daha çabuk çürürken, tuzlu suda boğulanlar daha geç çürüyor.
En geç çürüyen kısımlar ise kalp, mesane, böbrek ve rahim. Rahmin çürümesi aylarca sürüyor.
İlk çürüyen yer olan mide ve bağırsaklarda bakteriler yoğun çalıştıkları için hızla gaz ortaya çıkıyor. Bu gaz, karın bölgesinin şişmesine sebep oluyor. Derinin üstü yanık gibi su toplarken, vücutta biriken sülfür yüzünden renk siyaha dönmeye başlıyor.
Günden güne şişen karın patlıyor ve göğüs çöküyor. Bu olay mezar üstünden duyulabilecek kadar sesli olabiliyor.
Ortalama 4 yıl sonra insan tamamen kemik haline dönüşüyor.
Güzelliğin, yakışıklılığın, zenginliğin, kibrin, malın mülkün, mevkin makamın nerede?Yeryüzünde kasıntı bir şekilde gezen, küçük dağları ben yarattım egosuna sahip olan, insanları küçücük beyniyle aşağılamaya çalışan, hayatı statü ve dünyada kazanacağı geçici başarılara odaklayan her kibirlinin sonu budur.
Paranın satın aldığı insanların sonu budur. Mevki ve makama gelmek için karakterini onurunu ve şerefini satan, çevresini ezen, zulme uğrayan insanların üzerine basarak bir şeyler elde etmeye çalışanların sonu budur.
Güzelliğiyle, hayatı boyunca makyaj/süse adanan, cildi kurumasın diye her gün özenle kremlenip yumuşatılan bedenin sonu budur.
Hayatını fitness salonlarında ayna karşısında kaşlarına bakarak geçiren, tek hedefi vücut büyütüp bununla Instagrama fotoğraf atan kişilerin de sonu budur.Lütfen bu fani dünya boştur bübürlenmeyin,
Çalışın başarılı olun, fakirlere hizmet edin, garibanlara yardım elini uzatın Hz.Rasulullah’ı ve onun kutlu soyunu sevin,saygı duyun,onlara buğz etmeyin vahabbilerin ve selefilerin oyununa gelmeyin, kazanan taraf siz olursunuz.Ama hayatı da büyütmeyin. Kendinizi de büyütmeyin.Bunu da çok iyi bilmelisiniz ki;size? Yaptığınız ameller ve Hz. Rasulullahın ehl-i beytin sevgisinden başka hiç bir şey kalmaycak…
HZ.PEYGAMBER S.A.V. ŞÖYLE BUYURMUŞTUR:
Ümmetimde her kim ehli beytimin sevgisi üzerine vefat ederse şehid olarak ölür? Kabirde hesaba çekilmez,melekler tarafından cennetle müjdelenir…
SEYYİD HÜSEYİN ZERRÂKİ