GERÇEKTEN SEVGİNİZDE SAMİMİ MİSİNİZ?

0
398

Bir aydan beri sosyal medyada ve YouTube’da Peygamber Efendimize küfürlü hakaret eden Yakup DENİZ isimli mel’unu takip ediyoruz. Acaba ülkemizde bizim dernek mensupları gibi duyarlı Müslümanlardan da bu münafıka bir tepki veren olur mu diye bekledim. Maalesef tepki veren olmadığı gibi onların umurunda bile değildir.

Ülkemizde kendilerini Seyyid ve Ehli Beyt olduklarını beyan edenler, mürşitler, dedeler, babalar, cemaat liderleri, medrese alimleri, diyanet ve ilahiyat fakültelerinin hocalarından Ramazan aylarında ve Cuma günleri televizyonlarda sohbet verirken göstermelik olarak, mevki ve makam için hüngür hüngür ağlayanlardan da tepki verilmedi. Buna çok üzüldük. Biz de dernek olarak bu vahim olaydan dolayı gereken tepkiyi gösterdik. Yasal hakkımızı kullanarak şikayette bulunduk.

Bizim amacımız ve gayemiz, ülkemizdeki İslami STK başkanları ile birlikte hareket etmekti. Fakat hiç birisi kılını bile kıpırdatmadı. Bunların Allah Resulü’yle samimi olmadıkları anlaşıldı. Buna çok üzüldük. Ülkemizdeki İslami Sivil Toplum Başkanları, sırf gösteriş olsun diye uçaklarla, gemilerle ve otobüslerle İslam ülkelerini dolaşırlar ama İslam Peygamberi’ne küfürlü hakaret edenlere ses çıkarmazlar. Onlara soruyorum; Allah aşkına siz Peygamber’in sevgisinde samimi misiniz? Yoksa sevgiye özlenenlerden misiniz?