İSLAM DÜNYASINDA PEYGAMBER EFENDİMİZİN TORUNLARININ BAŞKANLIĞINI YAPAN SEYYİD TÜRKİYELİ DİYARBAKIR DOĞUMLU.!!!

0
180

Dr.Seyyid Hüseyin Zerraki

Dünya seyyidler ve şerifler kültür ve araştırma derneğimizin genel başkanı Dr.Seyyid Hüseyin Zerraki ile Yardımcısı ilahiyatçı tarihçi Seyyid Şeyh Abdülbaki Zeydani’yi
Irak devleti dini liderleri tarafından ırak kerbeladaki uluslararası toplantiya davet edilerek; Başta Bağdat Necef Kufe,Hille,ve Kerbelada bulunan Mübarek cedlerimiz Hz Ali,Hz Hüseyin ve torunları,Hz.zeyd-i şehidi,Hz.Pir Seyyid Şeyh Abdülkadır Geylani ve Ehlibeyt aşığı imam-ı azam Ebu Hanife Hazretlerinin türbelerini ziyaret ettik,çok verimli ve manevi bir ziyaret oldu.Kerbelada Hz.Hüseyin türbesinin vakıfı başkanlığı tarafından düzenlenen uluslararası konferansa da davet edildik; Orada Genel başkan Dr.Seyyid Hüseyin Zerraki’nin yaptığı konuşmada! islamiyetin birlik ve beraberliğiğini sağlamak için mutlaka sahte seyyidliğin önlenmesi gerektiğini anlattım.
Ayrıca bütün islam aleminin daha güçlü hale gelmesi için,bütün islam mezhepleri birbirlerinin değerlerine dil uzatmadan kardeşce birlik ve beraberlik içersinde olmalarını söyledim.
Bugün
İslam Dünyasında Özlenen Huzur ve Barışın Yolu Resulullahın Torunları Seyyid ve Şeriflerden Geçer”
Hazreti resulullah ümmetine emanet ettiği ehli beytine dosdoğru sahip çıkılırsa bu proplemleride beraberinde aşmış olacağız.
islam coğrafyasında yaşanan olaylar ve katliamların tablosuna bakıldığında Afganistan Pakistan Irak,Suriye,Libya Somali,Sudan Fas,Tunus,Yemen,
Mısır hepsi’de kan revan içersindeler;
Bu durumda olan daha birçok islam ülkeleride vardır. Manası sevgi ve barış olan kardeşliği hakkı,adaleti ve merhameti öğütleyen islam dinini ve onun yolu ve esaslarını gösteren yüce rehber kur’an-ı kerim’i yanlış yorumlayan yada cehaletlerinden dolayı yanlış istikametlere götürenler ve gaflet içersinde olanlar yüzünden islam dünyası asırlardır huzur,barış ve esenliğe muhtaç hale gelmiştir.
“Peki ne yapmak lazımdır? Yüce allah’ın anayasası olan Kur-an-ı kerim-i ve islam peygamberi olan Hz.Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.)’nın ehl-i beyti ile ilgili söylemiş olduğu sahih hadislerini dosdoğru yorumlamak ve mübarek seyyidlerimize sahip çıkmak lazımdır. Rasulullah vefat etikten sonra ümmetine emanet ettiği gözide torunlarına ve kiyamete kadar devam eden zürriyetlerine seyyid ve şeriflere sahip çıkılmadı,katletiler yerlerinden ve yuvalarından sürüldüler. Halende islam ülkelerinin çoğunda bu kutlu soya saygı ve hürmet yoktur. Tanımiyorlar ve tanımakta istemiyorlar. “Müslümanlara soruyoruz”?Ehl-i beyt’in ana vatanı Mekke ve Medine de kaç aile Seyyid ve şerif yaşadığını biliyormusunuz? Maalesef çok komik bir rakam 20 aile yaşiyor.Çünkü emeviler ve daha sonrası vahhabi rejimi onları oradan kovmuşlardır..