MÜSLÜMANLARIN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN DİNİ LİDERLER TARAFINDAN IRAK KERBELAYA DAVET EDİLDİK!!!

0
206

Dr.Seyyid Hüseyin Zerraki

Dünya seyyidler ve şerifler kültür ve araştırma derneğimizin genel başkanı Dr.Seyyid Hüseyin Zerraki ile Yardımcısı ilahiyatçı tarihçi Seyyid Şeyh Abdülbaki Zeydani’yi
Irak devleti dini liderleri tarafından ırak’a davet edilerek; Başta Bağdat Necef Kufe,Hille,ve Kerbelada bulunan Mübarek cedlerimiz Hz Ali,Hz Hüseyin ve torunları,Hz.zeyd-i şehidi,Hz.Pir Seyyid Şeyh Abdülkadır Geylani ve Ehlibeyt aşığı imam-ı azam Ebu Hanife Hazretlerinin türbelerini ziyaret ettik,çok verimli ve manevi bir ziyaret oldu.Kerbelada Hz.Hüseyin türbesinin vakıfı başkanlığı tarafından düzenlenen uluslararası konferansa da davet edildik. Genel başkan Dr.Seyyid Hüseyin Zerraki’nin yaptığı konuşmada! islamiyetin birlik ve beraberliğiğinin sağlanması için mutlaka sahte seyyidliğin önlenmesi gerektiğini bildirdi.
Dünyadaki Müslümanların daha”da güçlü hale gelmesi için,islam mezheplerine mensup kardeşlerimizin birbirlerinin değerlerine dil uzatmadan kardeşçe birlik ve beraberlik içinde geçinmeleri gerekir.
İslam dünyasında özlenen huzur ve barışın yoluda resulullahın torunları seyyid ve şeriflerden geçer dedi.
Hazreti resulullah ümmetine emanet ettiği ehli beytine dosdoğru sahip çıkılırsa bu proplemleri”de beraberinde aşmış olacağız.
İslam coğrafyasında yaşanan olaylar ve katliamların tablosuna bakıldığında Afganistan Pakistan Irak,Suriye,Libya Somali,Sudan Fas,Tunus,Yemen,
Mısır hepsi’de kan revan içersindeler;
Bu durumda olan daha birçok islam ülkeleride mevcuttur Manası sevgi ve barış olan kardeşliği hakkı,adaleti ve merhameti öğütleyen islam dinini ve onun yolu ve esaslarını gösteren yüce rehber kur’an-ı kerim’i yanlış yorumlayan yada cehaletlerinden dolayı yanlış istikametlere götürenler ve gaflet içersinde olanlar yüzünden islam dünyası asırlardır huzur,barış ve esenliğe muhtaç hale gelmiştir.
“Peki ne yapmak lazımdır? Yüce allah’ın anayasası olan Kur-an-ı kerim-i ve islam peygamberi olan Hz.Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.)’nın ehl-i beyti ile ilgili söylemiş olduğu sahih hadislerini dosdoğru yorumlamak ve mübarek seyyidlerimize sahip çıkmak lazımdır. Rasulullah vefat etikten sonra ümmetine emanet ettiği gözide torunlarına ve kiyamete kadar devam eden zürriyetlerine seyyid ve şeriflere sahip çıkılmadı,katletiler yerlerinden ve yuvalarından sürüldüler. Halende islam ülkelerinin çoğunda bu kutlu soya saygı ve hürmet yoktur. Tanımiyorlar ve tanımakta istemiyorlar. “Müslümanlara soruyoruz”?Ehl-i beyt’in ana vatanı Mekke ve Medine de kaç aile Seyyid ve şerif yaşadığını biliyormusunuz? Maalesef çok komik bir rakam 20 aile yaşiyor.Çünkü emeviler ve daha sonrası vahhabi rejimi onları oradan kovmuşlardır..