ALLAHU TEÂLÂ EHLİ BEYTİN SEVGİSİ İÇİN MÜSLÜMANLARA APAYRI BİR TAT VE LEZZET VERMİŞTİR AMA ANLAYANA!!!

0
353

Diyanet İşleri Başkanı Yetkililerine Sesleniyorum!!! Sizler Cuma Hutbelerinde ve beş vakit namazda cami cemaatine ehli beyti Seyyidleri detaylı bir şekilde anlatmadığınız müdetçe islamiyetin ve ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlayamazsınız!
Müslümanlar ehl-i beyt-i sevmeden onların sevgisini kazanmadan,onları tanımadan yaptıkları ibadet gördükleri ilim ve irfan yüce allah katında ne kadar geçerli olabilir?
Başta diyanet işleri başkanlığı cemaâtlerimiz,alimlerimiz,hocalarımız,
Medreselerde ve
İlahiyat Fakültelerinde okuyan öğrencilerimiz
Herkes!
Mürşidini tarikat şeyhini,
hocasını tanır hale gelmişlerdir.Rasulullahın evlatlarını tanımazlar ve tanımakta istemezler;
Ben bu kardeşlerime soruyorum ?
Sizler ehli-i beyt-i sevmeden,onların sevgisini kazanmadan,onları tanımadan sizin yaptığınız ibadet gördüğünüz ilim ve irfan Yüce allah katında ne kadar geçerli olabilir ?
Ehl-i beyt’in sevgisi yavan ekmek gibidir,yavan ekmeği nasıl yersin? O ekmek kaymaklı ballı olsa daha da lezzetli olur ! Ehl-i Beyt sevgisi de kaymakla bal gibidir. Allah’u teâllâ ehl-i beyt’e apayrı bir tat ve lezzet vermiştir ama anlayana, bulana,ve bilene…Bugün çoğu tarikatların,cemaâtlerin, Medreselerin,ilahiyat fakültelerin,ehl-i beyt’ten haberleri yoktur; ve olmadığını da görüyoruz,
Ehl-i beyt kimdir ? nerededir,nasıldır, ne yapar,ne eder ne yer ne içer aç’mı susuz’mu işi aşı varmı ?Kimse bilmiyor,
tanımıyor.Bu kutlu soydan haberi olmayan ve tanımakta istemeyen çok cemaàtler,kişi ve kişiler vardır. Hz.Peygamber Efendimiz S.A.V. Şöyle buyurmuştur: “Benden sonra ehl-i beytim’le imtihan olunacaksınız.”
(Taberani) “Bugünkü halimize bir bakalım, biz bu imtihanın neresindeyiz,Allah aşkına..Söyleyin.?