CUMA HUTBELERİNDE RASULULLAH’IN EHLİ BEYTİNİ TORUNLARINI ANLATMADIĞINIZ MÜDETÇE İSLAMİYETİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ SAĞLIYAMAZSINIZ!!!

0
594

Diyanet İşleri Başkanı Yetkililerine Sesleniyorum?Sizler Cuma Hutbelerinde ve Beşvakit namazda cami cemaatine Ehli beyti Seyyidleri Anlatmadığınız Müdetçe İslamiyetin ve ülkemizin Birlik ve Beraberliğini Sağlayamazsınız!
Müslümanlar ehl-i Beyt-i sevmeden onların sevgisi olmadan,onları tanımadan yapılan ibadetler görülen ilim ve irfan Yüce Allah katında ne kadar geçerli olabilir?
Başta Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri ,Cemaâtlerimiz,Alimlerimiz,
Medreselerde ve
İlahiyat Fakültelerinde okuyan öğrencilerimiz
Herkes
Mürşidini Tarikat Şeyhini,
Hocasını tanır hale gelmişlerdir,başka kimseyi tanımazlar ve tanımakta istemezler!
Ben bu kardeşlerime soruyorum ?
Sizler Ehli-i Beyt-i sevmeden,onların sevgisi olmadan,onları tanımadan sizin yaptığınız ibadet gördüğünüz ilim ve irfan Yüce Allah katında ne kadar geçerli olabilir ?
Ehl-i beyt’in sevgisi yavan ekmek gibidir,Yavan ekmeği nasıl yersin? O ekmek kaymaklı ballı olsa daha da lezzetli olur ! Ehl-i Beyt sevgisi de kaymakla bal gibidir. Allah’u Teâllâ Ehl-i Beyt’e apayrı bir tat ve lezzet vermiştir ama anlayana, bulana,ve bilene…Bugün tarikatların, cemaâtlerin, Medreselerin, ilahiyat fakültelerin,Ehl-i Beyt’ten haberleri yoktur; ve olmadığını da görüyoruz,
Ehl-i Beyt kimdir ? nerededir,nasıldır, ne yapar,ne eder açmı susuzmu işi aşı varmı ?Kimse bilmiyor,
tanımıyor.Bu kutlu soydan haberi olmayan ve tanımakta istemeyen çok cemaàtler,kişi ve kişiler vardır. Hz.Peygamber Efendimiz S.A.V. Şöyle buyurmuştur: “Benden sonra Ehl-i Beytim’le imtihan olunacaksınız.”
(Taberani) “Bugünkü halimize bir bakalım, biz bu imtihanın neresindeyiz,Allah aşkına..Söyleyin.?