HADDİNİZİ BİLİN HZ.PEYGAMBERİN AİLESİNE DİL UZATMAYIN!!!

0
419

Öncelikle son zamanlarda artan din düşmanlıkları özellikle İslam dinine karşı ve bu dinin temsilcileri Müslümanlara yönelik yapılan zulümler had safhada.İslam coğrafyası deyim yerinde ise yangın yerine döndü.Filistin, Afganistan, Çeçenistan, Myanmar, Suriye,Irak,Doğu Türkistan say say bitmez,bunların yanı sıra Güney Afrika ülkelerinde bilinçli misyonerlik faaliyetlerinin tamamı dünyayı sözde daha güzelleştirmek için değil, daha çekilmez ve çirkinleştirmek adına yapıldığını, bir güruhun mutluluğunu bütün insanların mutluluğuna değişildiğini herkes takdir ediyordur.
Ancak benim ziyadesiyle üzen durumlar bunlar değil, elbette ki hüzünleniyorum ancak, Mazlumun dostu Allah’tır’ deyip aslında tesellisinin olduğunu da ifade ederek kendimi teselli ediyorum.
Beni taaa kalbimin derinliklerine kadar üzen ve oldukça sinirlendiren konu ise, yıllarca ilim ve irfan yuvalarında talebelik yapmış,hakkın yolunun ve hakikatin taaa derinliklerine kadar inmelerine rağmen ve her birinin arkasında binlerce insanın yürüdüğü bir takım sözde ilahiyatçı ve medrese alimleridir.Son yıllarda
televizyonlarda adeta şov yapıyorlar. Birde sözü evirip çevirip Peygamber Efendimizin kutlu soyuna getiriyorlar.
Yok efendim, peygamber soyları şöyle, yok böyle bir ehli küfrün bile kutlu soya yakıştıramadığı sözleri ümmetinden olduklarını iddia ettikleri peygamberin kutlu soyuna reva görüyorlar.Hepsine tek bir uyarıda bulunuyorum:Bu Kutlu soya dil uzatmak haddinize düşmüyor. Haddinizi bilin…
Bu Ümmetin Hali Ne Olacak.Hz.Rasulullah
ailesinden ne istiyorlar!
Geçtiğimiz günlerde yine bir televizyon kanalında izliyorum, birkaç koca koca adamlar Türkiye’deki siyasi konjonktürü ve dinin konuları konuşuyorlar.Bende onları pür dikkat sonuna kadar seyrettim.Bunlar belli bir yerlere mesaj vermek onların propagandasını yapmak için lafı dolaştırıyorlar. Anlamıştım sözü Hz. Peygamberin ailesine getirerek şöyle diyorlar:
Ortalıkta seyyidim ve şerifim diyen bir takım insanlar dolaşıyor, milletten saygı ve hürmet bekliyorlar.Zorla el etek öptürmek istiyorlar.Seyyid olmanın hiç bir önemi yoktur. Kim takva sahibi ise Allah katında o seyyid’dir’ deyip iki de bir Peygamber demiş ki ey kızım Fatima başın çaresine bak bende seni kurtaramam’ şeklinde gebeleyip sanki bir marifetmiş gibi ve devamla Resulullah’ın kutlu soyunu aşağılıyorlar.
Hey Allah’tan korkmayanlar, Peygamber’den utanmayanlar siz hadisleri yorumlarken içinden cımbızla seçerek Ehl-i beytin aleyhine olanı alıyorsunuz,niçin Ehl-i beytin lehine senetli sahih olan hadislerden bahsetmiyorsunuz.
Bu ayetin manası şöyle Namaz ayeti nazil olunca yüce Allah ‘Ey Habibim ilk önce akrabalarını uyar’ buyurması üzerine Hz. Resulullah’ta bütün akrabalarını toplamış bu ayeti onlara anlatmış Hz. Fatima’ya da ‘Ey kızım Fatima namaz, namaz sakın ha? Nefsini Allah’a sat diye uyarmış; Hz. Fatima da amenna sadakna ya Resulullah demiştir. Peki? Bunda ne var ki ikiden bir bunu ballandıra ballandıra anlatıyorsunuz.Sanki Ehl-i beytin faziletimi düşüyor.Buradan kutlu soy aşağılanmiyor ve küçükte düşürülmüyor ortalığı velveleye vermenin ne anlamı vardır,Allah aşkına söyleyin? Sizin bu kutlu soya kin ve nefretiniz nedir!
Hz. Resulullah’ın ehl-i beyti’nin faziletlerini ve üstünlüğünü niçin anlatmıyorsunuz tabiî ki işlerinize gelmiyor.
Hz. Resulullah Hz. Fatima’ya şöyle buyurduğunu bilmiyor musunuz?
“Fatima’nın soyuna ateşin haram kılınması: Hakim, sahih senetle Abdullah ibn Mes’ud’dan rivayet etmiştir ki: Allah’ın Resulü şöyle buyurdu:
“Fatima iffetini kâmil olarak korudu. Bu yüzden Yüce Allah onun soyuna ateşi haram kılmıştır”
Muttaki, ibn Abbas’tan rivayet etmiştir ki: Allah’ın Peygamber’i, Fatima’ya şöyle buyurdu:
“Allah sana ve evlatlarına azap etmez”
“Yine Muttaki, ibn. Mes’ud’dan rivayet ediyor ki:
“Gerçekten Fatima, Kâmil olarak iffetini korudu ve bu yüzden Allah onu ve evlatlarını, cennete dahil eder”
KAYNAK:
1-Sahih-i Buhari, Bed’ü’l-Halk kitabı, Menakıbu Karabeti Resulullah ve Menkıbetu Fatima babı.
2-Feyzü’l-kadir
Fa harfi, Hadis:5833 C.4,S.421
3-Sahih-i Buhâr-i, Nikah kitabı, Zebbu’r -Reculi an ibnetih babi.
Allah aşkına bunlarda nasıl bir peygamber sevgisi vardır. O zaman bunlar İslam peygamberi ile samimi değiller yalan söylüyorlar. Diye düşünmez mi insan?
Rasulullah’ın şu hadisi şerif-i hatırlamıyorlar mı?
Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
“Sizleri nimetleriyle beslendiğinizden dolayı Allah’ı seviniz. Allah’ı sevdiğiniz için beni de seviniz. Bana olan sevginizden Ehli Beytimi seviniz”, “Ehl-i beytime eziyet edene Allah’ın azabı şiddetli olur” (“Müellifin Adı: Hafiz Celaleddin Abdurrahman Bin Ebu Bekr el Suyuti, vefat 911 hicri. Kitabın adı: Cami’ul Sağır)
Ülkemizin ilahiyat fakültelerin de görevli akademisyenler, diyanet işlerinde görevli bazı alimlerimiz ve medreselerde ki hocalarımız bu hadisi anlatırken hep eksik anlatırlar?
“Hz. Peygamber ve Kur’an sevgisinden bahsederler. Bir türlü dilleri varmıyor Ehl-i beyt desinler bunlar görevini tam yapmamış oluyorlar! Yani Rasulullah’ın genetiğini taşıyan nesli pâkını unutturmak istiyorlar.? “Rasulullah s.a.v. şöyle buyurmuştur:
“Ümmetimden hiç kimse, benim ehl-i beytimi sevmeden bana imam getirmiş olamazsınız, beni yalnız severseniz bu da eksik ibadet demektir”
Beni evlatlarımla beraber onlardan ayırmadan seviniz demek istiyor…
Bende onlara soruyorum Seyyid olduğunu ve el öptürmek isteyen o sahte Seyyid ailelerini çok iyi biliyorsunuz televizyonda onları deşifre edin bende sizinle beraber olayım. Eğer yüreğiniz varsa onları açıklarsınız korkudan bunları açıklayamıyorsunuz. Ortaya sallayarak Seyyidlere dil uzatarak onlara iftira atıyorsunuz. Bu iftira size günah olarak yeter…