SAKARYA’DA PEYGAMBER EFENDİMIZİN TORUNLARI İLE SEVENLERİ KAHVALTIDA BULUŞTULAR

0
451

Dünya Seyyidler ve Şerifler Kültür ve Araştırma Derneğimizin üyesi İşadamı Seyyid Muhammed Murat PİRANOĞLU’NUN EV SAHİPLİĞİNDE ADAPAZARI Güllüce Mahallesi Hacı Arif Lokantasında verdiğimiz kahvaltıya, ülkemizin dört bir tarafından çok sayıda Seyyid, akademisyen, işadamı, esnaf, siyasetçi ve tarikat şeyhleri katıldılar.

Kerbela ve ülkemizdeki şehidler için Genel Başkan Yrd. Seyyid Şeyh Abdulbaki Zeydani’nin okuduğu Kuranı Kerim tilavetinden sonra konuşmaya geçildi.
Toplantıda Dünya Seyyidler ve Şerifler Kültür ve Araştırma Derneği Genel Başkanı Dr. Seyyid Hüseyin Zerraki, Genel Başkan Yrd. İlahiyatçı Tarihçi Seyyid Şeyh Abdulbaki Zeydani, Ebu Turab Vakfı Başkanı, Dünya Seyyidler ve Şerifler Kültür ve Araştırma Derneği Bursa Marmara Bölge Başkanı Psikolog Dr. Seyyid Şeyh Sabahaddin Dömek, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Emekli Kolordu Komutanı Dr. Seyyid Musa Kazım Dalkıran, Biruni Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Seyyid Hakan Dulkadiroğlu, İslamiyetin ve Ülkemizin birlik ve beraberliği ile Ehli Beytin faziletleri hakkında ayrı ayrı birer konuşma yaptılar. Konuşmalarında Nakibül Eşraflik kurumunun tekrar aktif hale gelmesi ile sahte Seyyidliğin önlenebileceğini vurguladılar.

KAHVALTIYA KATILAN MİSAFİRLERİMİZ:
Adapazı ilimizin Nakşibendi tarikatının önden gelen mürşitlerinden İhlas Holding’in Kuzuluk Kaplıcaları Genel Müdürü Seyyid Yunus ARVASİ, Seyyid İsmail GEYLANİ, Somuncu babanin torunu “FIRINCI”Seyyid Recep Somuncu, Adapazarı Erenler Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı İsa Yenioğlu,Sapanca eski belediye başkanı İbrahim USLU, Ehli Beyt aşıkları Yusuf Topaloğlu,Gürmeriç Market Sahibi Muharrem Gürmeriç,akademisyen Seyyid Mesut Doğu,akademisyen Seyyid Cihan ÖZAYKAN,Şeyh Günay Koçak,Yaşar Olmuş ve çok sayıda Ehli Beyt taraftarları katıldılar.