8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ CANİ GÜNÜLDEN KUTLUYORUM

0
202

Kadınlar gününü kutlamak için değil onları anlamaya çalışmak daha iyi olur. Onlar Yaşamımızın, sebebi varlığımızın doğumdan ölüme kadar kendilerine ihtiyaç duyduğumuz, bizi eğiten, bizi yetiştiren, bizi biz yapma yolunda desteklerini esirgemeyen, yüreklerinde ki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr ve cefakâr analarımız, bacılarımız, eşlerimiz, senenin bütün günleri kutlu ve mutlu olsunlar.
Siz acıyla yoğrulur, sabırla bilenirsiniz .Siz vatan uğruna canlarını feda eden şehit analarımız, milli mücadelede vatan için mücadele eden bacılarımız,15 temmuzda tankların önüne çekinmeden duran mukaddes varlıklarımız senenin her gününüz kutlu olsun. Allahü Teâlâ’nın galip arslanı Hazreti Ali (r.a ) şöyle buyurmuştur: Kadına saygılı olun Çünkü onlar insan oğlunun anasıdır.
Peygamber efendimiz de şöyle buyurmuştur: Kadınlar size Allah’ın emanetidir ve yine peygamberimiz (s.a.v.)buyurur: Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimseler değer verir Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.”
Son olarak deriz ki: Kadına işlenen şiddet fiil ve faillerini lanetliyoruz. Kadınların iş hayatında, sosyal hayatta, velhasıl hayatın her alanında etkili ve yetkili bir şekilde var olmalarını önemsiyoruz.
Kadınlar çiçektir. Kadınlar toplumun ve neslin temelidir. Kadınlar fedakarlığın sembolüdür. Kadın kutsaldır, Kadın candır, Kadın sevgidir. Bir gün değil bir ömür kadınlar günü kutlu olsun…..