DÜNYA SEYYİDLER VE ŞERİFLER KÜLTÜR VE ARAŞTIRMA DERNEĞİ TARAFINDAN “İSRAİLE” KINAMA BİLDİRİSİ:!!!

0
344

Dünyanın çaresizce seyrettiği Gazze halkına uygulanan soykırımı kınamak için Dünya seyyidler ve şerifler kültür ve araştirma derneğimiz tarafından iş bu kınama bildirisi
Yayinlanmıştır.

İsrail’in Soykırım Siyaseti Dünyayı Karanlık Bir Sona Sürüklüyor!

Gazze’de tarihin en zalim katliamı gerçekleşiyor. Filistin halkı aç, susuz ve elektriksiz bırakılıp üzerlerine fosfor bombaları yağdırılırken emperyalist devletler İsrail’in yanında saf tutup katilleri alkışlıyor. Siyonist teröristler, “Artık Filistin’de okullar olmayacak, çünkü çocuk kalmayacak orada!”diye çığlıklar atarken, İsrail uçakları çocuk hastanelerini bombalıyor.

Vicdanın olmadığı yerde, değil medeniyetten insanlıktan dahi söz etmek mümkün değildir. Katliamlarını Filistinlilerin insan değil bir çeşit hayvan olduğunu öne sürerek meşrulaştırmak isteyen distopik bir terör devleti var karşımızda.Bölgeyi egemenliği altında tutmak için her aracı mübah gören bu katiller,
İsrail için soykırımın netice değil,esas olduğunu görüyoruz. Zira bu devlet bölgenin yerli halkını yok etme zemininde varlığını inşa ediyor. Bunun için zaman zaman vesileler arıyor,sebeplerin peşinde koşuyor, bir intikam kurgusu yaratarak mazlum rolünde her şeyi yapma hakkını görüyor kendinde.
“ bu sahte medeniyetin maskesi düşmüştür. Türkiyedeki seyyidler ve şerifler derneği olarak bu cürmün tanıkları olarak dünyaya seslenmeyi ağır bir sorumluluk olarak görmektedirler. Filistin halkı sahipsiz değildir.İnsan olmanın gereği olarak bu katliamı engellemek için elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız. İmam Şafii’nin doğduğu Gazze toprakları yalnız dualarımızı değil siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel desteğimizi bekliyorlar.

NOT:
8.11.2023 Çarşamba Günü Öğle Namazından Sonra İstanbul Fatih İtfaiye Meydanı Fatih Sultan Mehmet Parkında bildiriyi Canlı Olarak’ta Okuyacağız.
Bütün Seyyidlerimizi Ve Ümmetti Muhammedi bekliyoruz