HZ.PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V.) ŞÖYLE BUYURMUŞTUR;KİM BENİ VE EVLATLARIMI SEVERSE YEDİ MÜHİM YERDE ONLARA FAYDAMIZ DOKUNUR!!!

0
305

Değerli müslüman kardeşlerim Kişinin dost cemâlini müşàhade edebilmesi için evlâd-ı Resule muhabbetinin nasıl olması gerektiğini biliyormudunuz?Hazret-i Muhammed’in evladına muhabbet edenler(saygı ve hürmet gösterenler ) hakkında sahih hadislerin birinde şöyle buyurmuştur: Beni ve ehl’i beyt’imi sevmek kişiye yedi mühim yerde Faydası olur.1.VEFAT ETTİĞİNDE AZRAİL ONUN RUHUNU İMANLA ALIR.
2.O’ MUHABBETİN NURUYLA KABRİ MÜNNEVER OLUR. 3.MAHŞER YERINDE ARŞ GÖLGESİNDE OLUR 4.KİTABI SAĞ ELİNE VERİLİR.
5 HESABI KOLAY OLUR.6.MİZANDA SEVABLARI GÜNAHLARINDAN AĞIR GELİR.
7.MAHŞER YERİNDE GÜNAHLARI ORTAYA DÖKÜLMEZ HESAPSIZ VE AZAPSIZ CENNETE GİRER.
Hz.Resulullah bir gün muhacir ve ensar ile Medine içinde yürürken,bir çocuğun elini tutup öper ve yüzüne gözüne sürer. Ashâp,”Yâ Rasulullah,bu iltifatınızın sebebi nedir?”diye sorar; Efendimiz de,bu mâsumu Hasan’ımla ve Hüseyin’imle oynarken görmüştüm Hüseyin’imin bastığı yerleri öpüp yüzüne sürerdi.O zamandan beri bu masuma muhabbetim vardır ve onun ecdâdının cennete konulmasına kefilim buyurur Âsi kullarının günahlarına Habibi Muhammed Mustafa’nın ve Ehl’i Beyt’inin muhabbetini derman olarak veren yüce allah’a hamd olsun. Fakat anlayana.?